قوانین سایت

1. این وب سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
2. کپی مطلب از این وب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
3. خدمات ارائه شده پستی در این سایت توسط شرکت ملی پست ایران و بر اساس SLA تعریف شده برای سرویسهای پستی مانند پیشتاز و سفارشی است.
4. خدمات ارائه شده با مشارکت شرکت رایانه روژینا و شرکت ملی پست ایران می باشد.
5. شرکت رایانه روژینا از سال 1383 به عنوان پیشرو در تحلیل داده های مکانی و جغرافیایی و تولید نقشه های موضوعی فعال می باشد.
6. افرادی که مایل هستند از خدمات اعتبارسنجی نشانی برای مشتریان خود یا کارمندان خود استفاده کنند، می توانند با شماره 02186030079 (امور مشتریان جدید) تماس بگیرند و تقاضای خود را همچنین با ایمیل Avs@rojina.com ارسال نمایند.
7. ارتباط کتبی با پشتیبانی شرکت رایانه روژینا تنها از طریق ایمیل avs@rojina.com میسر می‌باشد. در ارتباط کتبی باید حتما کد ملی و کد رهگیری 10 رقمی ثبت نام قید شود. پاسخ به ایمیل های فاقد این اطلاعات مقدور نیست (بدلیل حفظ حریم شخصی)
8. اعتبارسنجی نشانی، شامل بررسی دقیق رشته آدرس ثبت شده می‌باشد. لذا باید حداکثر دقت را در وارد کردن صحیح اطلاعات داشته باشید.
9. از ذکر کلمات نسبی مانند روبروی، انتهای، بعد از، بالاتر از ... در بخش فیلدهای معابر جدا خودداری کنید، در غیر اینصورت نامه شما به احتمال زیاد باطل می‌شود.
10. کدپستی به عنوان یک اطلاعات پشتیبانی استفاده می‌شود، لذا ملاک تصمیم سازی برای تحویل یا رساندن نامه به مقصد نهایی نمی‌باشد و آدرس ثبت شده ملاک تصمیم می‌باشد. ماموران تنها از کد پستی برای شناسایی محدوده جغرافیایی حدودی استفاده می‌کنند.
11. مشترکین باید تلاش کنند حتما کد پستی دقیق خود را در سامانه ثبت کنند.
12. اگر مکان دارای پلاک نیست، باید الزاما نام ساختمان قید شود. در غیر اینصورت نامه شما در سیکل پستی به احتمال زیاد باطل می‌شود.
13. کد رهگیری 10 رقمی را پس از ثبت نام یادداشت نمایید و ذخیره کنید. این کد ملاک ارتباط شما با مجموعه اعتبارسنجی نشانی و پیگیری آتی نامه می‌باشد.
14. کد رهگیری 24 رقمی پستی، در زمان ثبت نام نمایش داده نمی‌شود و پس از 72 ساعت اگر در بخش رهگیری کد 10 رقمی را وارد کنید، کد 24 رقمی نیز نمایش داده می‌شود.
15. از افشای کد رهگیری 10 رقمی خودداری کنید و به اشخاص غیر مسوول آن را ندهید.
16. نامه‌رسان یکبار به محل مراجعه می‌کند (در بعضی موارد دوبار). لذا اگر بین ساعت 9 صبح تا 17 در مکان حضور نداشته باشید، احتمال زیاد نامه شما برگشت خواهد خورد.
17. اگر نشانی را اشتباه ثبت کرده‌اید، و نیاز به ویرایش دارید، لطفا مجدد از ابتدا ثبت نام کنید. هزینه پرداخت شده قبلی باطل شده است.
18. اگر نامه شما به هر دلیلی برگشت خورده است، مجدد باید در سامانه اعتبارسنجی نشانی ثبت نام کنید.
19. به احتمال زیاد، بعضی از شهروندان بیش از دو یا سه بار در سال اعتبارسنجی نشانی خواهند شد. بدلیل اینکه احتمال تغییر نشانی و عدم اطلاع قبلی وجود دارد.
20. در زمان ثبت‌نام و یا برگشت خوردن نامه، برای شما ایمیل و پیامک ارسال خواهد شد.
21. مسوولیت ایمیل اشتباه یا شماره موبایل اشتباه به عهده مشترک می‌باشد.
22. اگر برای شرکت و شخص حقوقی ثبت نام می‌کنید، باید حتما کد شناسه ملی 11 رقمی شرکت را وارد کنید.
23. نامه‌رسان برای شرکتهای حقوقی، نامه را به فرد مدیر مسوول در شرکت تحویل خواهد داد که این فرد باید حتما کارت ملی خود را همراه داشته و به نامه‌رسان برای اسکن کردن تحویل دهد.
24. برای اشخاص حقیقی، نامه‌رسان می تواند به اقوام درجه یک نیز نامه را تحویل دهد. ولی تحویل نامه به نگهبان و همسایه میسر نیست. همراه داشتن کارت ملی برای گیرنده نامه الزامی است.
25. اگر نامه برگشت خورده و شما کد رهگیری 24 رقمی را در اختیار دارید، باید به پست منطقه خود مراجعه کنید و علت برگشت نامه را جویا شوید.
26. هزینه‌های نامه اعتبارسنجی نشانی، مربوط به خدمات پردازش داده، چاپ و پاکت‌گذاری نامه، هزینه‌های پستی و جمع‌آوری اطلاعات بازگشتی است که در یک هزینه کلی از مشترک دریافت می‌شود.
27. برای رهگیری نامه اعتبارسنجی باید به نشانی http://avs.ir/#track مراجعه کنید.
28. ویرایش نامه اعتبارسنجی نشانی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست و پس از ثبت امکان ویرایش موجود نیست.
29. نامه اعتبارسنجی نشانی یک مرسوله عادی نیست. لذا دقت کنید که هر میزان اطلاعات را دقیق تر وارد کنید، احتمال برگشت نامه کاهش خواهد داشت. ماموران نامه‌رسان، آموزشهای ویژه برای تشخیص صحت آدرس مندرج بر روی پاکت و حضور فیزیکی فرد در مکان مورد نظر دیده‌اند.
30. توصیه می شود که حتما نشانی را ثبت کنید که محل حضور دائمی شماست و محل زندگی یا محل کار دائمی شماست. از دادن نشانی اقوام و افراد دیگر جدا خودداری کنید زیرا در صورت کشف موضوع در آینده، بلافاصله اعتبارسنجی نشانی شما باطل شده و امتیازات ارائه شده سلب خواهد شد و احتمالا پیگرد قضایی خواهد داشت.
بازگشت به صفحه اصلی