تقاضای صدور گواهی اعتبارسنجی نشانی

کاربر گرامی؛
لطفا دقت نمایید، در سامانه اعتبارسنجی نشانی، شما ابتدا باید ثبت نام کنید و اطلاعات دقیق نشانی خود را مطابق دستورات قید شده در فرم ثبت نام وارد نمایید. این بخش بسیار حساس و مهم است. سپس یک نامه مخصوص حاوی رمز تایید 6 رقمی به نشانی شما ارسال می شود. اگر نشانی خود را بر اساس ضوابط قید شده وارد نکنید، احتمال زیاد نامه به دست شما نمی‌رسد. وقتی نامه را دریافت کردید، باید کد 6 رقمی را در سامانه وارد کنید. توضیحات کافی داخل نامه آمده است. برای دریافت نامه شخص متقاضی یا اقوام درجه یک و یا یکی از مدیران اصلی شرکت با ارائه کارت ملی خود می تواند نامه را دریافت کند. اگر زنگ خراب باشد و یا حضور نداشته باشید و یا نشانی را حتی یک طبقه و یا واحد اشتباه ثبت کنید، نامه برگشت خواهد خورد و از ابتدا باید ثبت نام کنید.

پس از این مرحله اصلی و مهم، اگر شما کد تایید را در سامانه اعتبارسنجی وارد کنید، فرایند تصدیق و اعتبارسنجی نشانی تکمیل می‌شود. با اینحال می‌توانید به جهت داشتن یک گواهی و سند معتبر در بین اسناد خود، تقاضای گواهی اعتبارسنجی نشانی در هنگام ثبت نام نیز بنمایید. این گواهی پس از آن صادر خواهد شد که مرحله اول را عبور کرده باشید. لذا عدم عبور از گام اول، به معنی عدم صدور گواهی نیز هست. لذا گام اول ثبت نام اعتبارسنجی، تکمیل فرم و دریافت نامه هست و گام بعدی که الزامی هم نیست و به انتخاب شماست، دریافت گواهی اعتبارسنجی به شکل دیجیتال و یا چاپی است.

گواهی اعتبارسنجی نشانی برای ارائه به مرجع معینی در داخل و یا خارج از کشور قابل استفاده است. در این صورت می‌توانید با پرداخت هزینه مرتبط، گواهی دیجیتال (بصورت فایل با کیفیت) و یا گواهی چاپی ( بصورت چاپی به همراه مهر برجسته سامانه اعتبارسنجی) دریافت نمایید. در صورت تقاضای گواهی دیجیتالی، فایل مربوطه به آدرس ایمیل ثبت شده در سیستم اعتبارسنجی ارسال خواهد شد (پس از زمانی که تصدیق نشانی شما تکمیل شد). در صورت تقاضای گواهی چاپی، این گواهی توسط پست سفارشی شرکت ملی پست ایران برای شما ارسال خواهد گردید (پس از زمانی که تصدیق نشانی تکمیل شد.) در خصوص گواهی چاپی، هزینه چاپ و پست نیز در یک هزینه نهایی لحاظ گردیده است.

نکات مهم:
- سامانه اعتبارسنجی نشانی، اولین سامانه در کشور ایران است که علاوه بر راستی آزمایی و اعتبارسنجی نشانی شهروندان، نسبت به صدور گواهی اعتبارسنجی نشانی اقدام می نماید.
- اگر مایل باشید می‌توانید تقاضای گواهی اعتبارسنجی به زبان انگلیسی نمایید. در این صورت نیاز هست از طریق ایمیل با ما مکاتبه نمایید تا اطلاعات تکمیلی مانند English Name Spelling از شما دریافت شود. آدرس ایمیل برای تقاضای گواهی انگلیسی help@avs.ir
- کلیه گواهی‌های اعتبارسنجی نشانی به مدت شش ماه اعتبار دارند. در طول این شش ماه، همکاران ما در مجموعه اعتبارسنجی نشانی در دو مقطع زمانی مختلف و بدون اطلاع قبلی، از طریق تماس تلفنی و یا پیامک و ایمیل، سعی می‌کنند با شما تماس گرفته تا صحت و حضور شما در نشانی قید شده را مجددا چک نمایند.
- گواهی اعتبارسنجی نشانی قابل صدور برای شرکتها و اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.
- صحت گواهی اعتبارسنجی نشانی از طریق لینک و QR CODE مندرج در گواهی قابل راستی آزمایی می باشد. لذا با اسکن کردن QR CODE اطلاعات درج شده در سامانه اعتبارسنجی به مخاطب نمایش داده خواهد شد.

نمونه گواهی اعتبارسنجی نشانی به صورت زیر است

بازگشت به صفحه اصلی